| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £7.45 |
Set of 5 HSS milled side set jigsaw blades from Bosch.
| Cutting Length | 74mm |
|---|---|
| Blade Material | Metal |
| Blade tooth spacing | 3 mm |
| Cutting thickness (max) | 3 cm |
| Overall Length | 10cm |
| Product colour | Blue, Grey |
| Product Type | Jigsaw blade |
| Quantity per pack | 5 pc(s) |
| Shank Type | T-shank |
| Storage case | No |
| Suitable for materials | Pipe, Profile, Sheet metal (medium-thick), Sheet metal (thick), Sheet metal (thin) |
| Tooth Pitch | 8tpi |