| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £25.97 |
The Chauvin Arnoux P01295450Z Test lead kit includes red and black 1.5 m test leads with 4 mm safety plugs and jacks. These test leads are designed for safe and reliable electrical testing, typically used in various measurement applications. Ideal for ensuring secure connections, this kit is essential for electricians and technicians.
| Cable Length | 1.5m |
|---|---|
| Nominal Current | 15A |
| Type | Test lead kit |
| Colour | Red/black |
| Material | PVC |
| Type A | 4 mm safety plug |
| Type B | 4 mm safety jack |