| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £4.39 |
Chint 179782 NB1L circuit breaker featuring a 1-pin 10 A capacity. This circuit breaker is suitable for protecting electrical circuits from overloads and short circuits. It is typically used in residential or commercial electrical systems.
| Type | Circuit breaker |
|---|---|
| Current Ratng | 10A |
| Dim | (L x W x H) 78 x 18 x 86 mm |
| Height | 86mm |
| Length | 78mm |
| Number of Poles | 1 |
| Release characteristics | C/10kA |
| Width | 18mm |