| Qty | Inc VAT |
|---|---|
| 1+ | £7.27 |
HellermannTyton's 138-00034 cable tie features a length of 270 mm and a width of 4.60 mm in an ecru colour. It is designed for cable bundling and management with an inside serration for a secure grip. Typical applications include cable mounting and universal binding.
| Length | 270mm |
|---|---|
| Width | 4.60mm |
| Colour | Ecru |
| Material | Polyamide |
| Type | Cable Ties |
| Gearing | Inside |
| Material (details) | PA66 |
| Temperature Range | -40 - +85°C |