| Qty | Was | Ex VAT |
|---|---|---|
| 1+ | £85.00 | £69.00 |
A premium quality electric vehicle charging cable with excellent ergonomics and design.
This high performance cable is engineered to last and is backed by a 3 year warranty.
| Type | Electric vehicle charging cable 32A |
|---|---|
| Cable Length | 5m |
| Cable Colour | Black |
| Connector Colour | Black |
| Connectors | Type 1 to Type 2 |
| Current Rating | 32A |
| IP Rating | IP55 |
| Phases | 1-phase |