A premium quality electric vehicle charging cable with excellent ergonomics and design.
This high performance cable is engineered to last and is backed by a 3 year warranty.
| Type | Electric vehicle charging cable 32A |
|---|---|
| Cable Length | 10m |
| Cable Colour | Black |
| Connector Colour | White/black |
| Connectors | Type 1 to Type 2 |
| Current Rating | 32A |
| IP Rating | IP55 |
| Phases | 1-phase |