| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £87.41 |
The Schneider Electric A9N61699 is a circuit breaker rated at 50 A and 1000 V. It provides reliable overcurrent protection in electrical circuits. Suitable for residential, commercial, or industrial applications, it helps ensure safety and operational integrity.
| Type | Circuit breaker |
|---|---|
| Current Ratng | 50A |
| Depth | 77.4mm |
| Dim | (W x H x D) 72 x 132.7 x 77.4 mm |
| Height | 132.7mm |
| Voltage Rating | 1000V |
| Width | 72mm |