| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £11.00 |
The tesa tape dispenser Pack n Go features a maximum barrel width of 50mm and includes a roll of 50m x 50mm tape. It is designed for convenient use in packaging and wrapping applications. Ideal for both duct tape and other wrapping materials, this dispenser ensures efficient and precise tape application.
| Type | Tape dispenser |
|---|---|
| Width | 17.1cm |
| Length | 11.5cm |
| Colour | Blue |
| Barrel width (max.) | 50mm |
| Dimensions | (L x W x H) 11.5 x 17.1 x 6.8 cm |
| Height | 6.8cm |
| Misc Attribute | Pack n Go |