| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £2.38 | £59.50 |
WAGO 2002-406 6-way 25A insulated push-in jumper bar for 2002 series, colour - light grey. Pack size 100.
| Type | Jumper bar |
|---|---|
| No. of Ways | 6 |
| Body Style | Vertical |
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | light gray |
| Current Rating | 25A |
| Depth inch | 0.748 inches |
| Depth mm | 19mm |
| Height | 4.1mm |
| Height inch | 0.161 inches |
| Product Main Function | Jumper |
| Rated current | 25 A |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 2.916 g |
| Width inch | 1.161 inches |
| Width mm | 29.5mm |