| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 5 Units |
|---|---|---|
| 5+ | £2.54 | £12.70 |
This 10-way push-in type jumper bar from WAGO is suitable for use with the 2002 series.
| No. of Ways | 10 |
|---|---|
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | light gray |
| Current Rating | 25A |
| Depth inch | 0.748 inches |
| Depth mm | 19mm |
| Height | 4.1mm |
| Height inch | 0.161 inches |
| Product Main Function | Jumper |
| Rated current | 25 A |
| Size | 19 x 4.1 x 50.4mm |
| Size 1 | x 4.1 x 50.4mm |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 4.959 g |
| Width inch | 1.984 inches |
| Width mm | 50.4mm |