| Qty | Inc VAT |
Pack Price
Per 5 Units |
|---|---|---|
| 5+ | £0.329 | £1.64 |
Insulated push-in 2-way jumper bar from WAGO, suitable for use with the 2010 series of DIN rail connectors.
| No. of Ways | 2 |
|---|---|
| Body Style | Vertical |
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | light gray |
| Current Rating | 57A |
| Depth inch | 0.906 inches |
| Depth mm | 23mm |
| Height | 4.1mm |
| Height inch | 0.161 inches |
| Mounting Type | DIN rail |
| Product Main Function | Jumper |
| Rated current | 57 A |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 3.860 g |
| Width inch | 0.689 inches |
| Width mm | 17.5mm |