| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £0.512 | £12.80 |
WAGO 280-311 2mm wide. 2-conductor Disconnect Separator Plate Oversized for 280-912 Colour Orange. Pack size 100.
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
|---|---|
| Colour | orange |
| Continuous Use Temperature | -60 … +105 °C |
| Depth inch | 1.039 inches |
| Depth mm | 26.4mm |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Height | 52.5mm |
| Height inch | 2.067 inches |
| Product Main Function | End plate |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 1.910 g |
| Width inch | 0.079 inches |
| Width mm | 2mm |