| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £0.587 | £14.68 |
| 50+ | £0.556 | £13.90 |
End and intermediate plate from WAGO, suitable for use with 280 series DIN Rail connectors.
| Termination | N/A |
|---|---|
| Width | 2.5mm |
| Wire Gauge (mm²) | 2.5mm² |
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | orange |
| Continuous Use Temperature | -60 … +105 °C |
| Depth | 28mm |
| Depth inch | 1.102inches |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Height | 75mm |
| Height inch | 2.953inches |
| Mounting Type | DIN rail |
| Product Main Function | End plate |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 3.890g |
| Width inch | 0.098inches |