| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £0.533 | £13.33 |
WAGO 281-316 3mm wide. End and Intermediate Plate Colour Grey. Pack size 100.
| Pitch | N/A |
|---|---|
| No. of Ways | N/A |
| Termination | N/A |
| Width | 3mm |
| Wire Gauge (mm²) | N/A |
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | Grey |
| Depth | 29mm |
| Depth inch | 1.142inches |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Height | 53mm |
| Height inch | 2.087inches |
| Product Main Function | End plate |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 2.800g |
| Width inch | 0.118inches |