| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 5 Units |
|---|---|---|
| 5+ | £0.519 | £2.60 |
| 25+ | £0.506 | £2.53 |
| 100+ | £0.449 | £2.25 |
An end plate for WAGO 282 series DIN rail mounting automotive fuseholders.
| Type | End plate / separator plate |
|---|---|
| Pitch | N/A |
| No. of Ways | N/A |
| Termination | N/A |
| Width | 2mm |
| Wire Gauge (mm²) | N/A |
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | Grey |
| Continuous Use Temperature | -60 … +105 °C |
| Depth | 26.1mm |
| Depth inch | 1.028inches |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Height | 84.5mm |
| Height inch | 3.327inches |
| Product Main Function | End plate |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 3.448g |
| Width inch | 0.079inches |