| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £0.940 | £23.50 |
WAGO 282-369 15.8mm wide. Jumper Carrier Terminal Block Colour Grey. Pack size 25.
| Width | , width 15.8mm |
|---|---|
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | Grey |
| Continuous Use Temperature | -60 … +105 °C |
| Depth inch | 3.213 inches |
| Depth mm | 81.6mm |
| Dimensions | width 15.8mm |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Product Main Function | Mounting accessories |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 9.470 g |
| Width inch | 0.622 inches |
| Width mm | 15.8mm |