| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £0.480 | £12.00 |
WAGO 284-317 2.5mm wide. End and Intermediate Plate Colour Orange. Pack size 100.
| Pitch | N/A |
|---|---|
| No. of Ways | N/A |
| Termination | N/A |
| Width | 2.5mm |
| Wire Gauge (mm²) | 2.5mm² |
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
| Colour | orange |
| Depth | 33.5mm |
| Depth inch | 1.319inches |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Height | 69mm |
| Height inch | 2.717inches |
| Product Main Function | End plate |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 2.970g |
| Width inch | 0.098inches |