| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £1.69 | £42.25 |
Insulated step down jumper from the WAGO 285 series, suitable for use with TOPJOB®S terminal blocks.
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Current Rating | 90A |
| Depth inch | 1.937 inches |
| Depth mm | 49.2mm |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Height | 13.7mm |
| Height inch | 0.539 inches |
| Mounting Type | DIN rail |
| Product Main Function | Jumper |
| Rated current | 90 A |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 12.170 g |
| Width inch | 0.669 inches |
| Width mm | 17mm |