| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £62.51 |
Pluggable relay module from WAGO suitable for use with carrier terminal blocks.
| Type | Male connector |
|---|---|
| No. of Ways | 1 |
| Termination | Pluggable |
| Width | 10mm |
| Wire Gauge (mm²) | 2.5mm² |
| Body Style | Connection module |
| Category | Relay and Optocoupler Modules |
| Colour | Grey |
| Height | 52mm |
| Height inch | 2.047inches |
| Product Main Function | Relay module |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 16.800g |
| Width inch | 0.394inches |
| Width mm | 10mm |