| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £47.17 |
Interface module from WAGO with 14 poles suitable for flat female cable connectors according to DIN 41651.
| Type | DIN 41651 |
|---|---|
| Termination | DIN 41651, Cage Clamp |
| No of Ways | 14 |
| Wire Gauge | 4mm² |
| Category | Interface Modules and System Wiring |
| Connector Type | Female |
| Height | 85mm |
| Height inch | 3.346inches |
| Product Main Function | Interface module |
| Terminal Type | Cage clamp |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 47.350g |
| Width | 40mm |
| Width inch | 1.575inches |