| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 25 Units |
|---|---|---|
| 25+ | £0.380 | £9.50 |
| Body Style | Strain relief plate |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Wire Gauge (AWG) | N/A |
| Wire Gauge (mm²) | N/A |
| Category | PCB Terminal Blocks and Connectors;Pluggable Connectors |
| Depth | 27mm |
| Depth inch | 1.063inches |
| Height | 1.87mm |
| Height inch | 0.074inches |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 0.800g |
| Width | 25mm |
| Width inch | 0.984inches |