| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 50 Units |
|---|---|---|
| 50+ | £1.17 | £58.50 |
WAGO 769-151 4-pin Carrier Terminal Block . Complies with EN60715. Colour Grey, 50pcs.
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Pluggable Connectors |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Continuous Use Temperature | -60 … +105 °C |
| Flammability class according to UL94 | V0 |
| Height | 87.5mm |
| Height inch | 3.445 inches |
| Product Main Function | Through terminal block |
| Rated current | 32 A |
| Total number of pins | 1 |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 8.590 g |
| Width inch | 0.197 inches |
| Width mm | 5mm |
| Wiring Type | Front-entry wiring |