| Qty | Ex VAT |
Pack Price
Per 10 Units |
|---|---|---|
| 10+ | £6.68 | £66.80 |
The WAGO Screen Terminal Clamp is a shield clamping saddle for screen diameter 7-16mm. This well designed clamp is closed with the knurled screw and can be hanged directly in the specially perforated TS. Together with the carrier it can also be placed at other carry rails.
| Category | Rail-Mount Terminal Blocks;Accessories |
|---|---|
| Colour | silver-colored |
| Continuous Use Temperature | -60 … +105 °C |
| Product Main Function | Shield clamping saddles |
| Unit Weight | KGM |
| Weight | 16.159g |
| Width | 19mm |
| Width inch | 0.748inches |