| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £86.23 |
Set of 4 Joker combination ratchet spanners in 4 of the most popular sizes with colour coding for ease of selection. The Joker wrench from Wera works quickly and precisely in almost any conceivable situation. The ratchet mechanism on the ring end features exceptionally fine toothing with 80 teeth and provides flexibility even in narrow spaces. The special forged geometry combined with high performance chrome molybdenum steel and nickel-chrome coating ensure a long service life, high durability and dependable protection against corrosion.
Set includes: 1 x 10 x 159mm, 1 x 13 x 177mm, 1 x 17 x 224mm, 1 x 19 x 246mm.
| Type | Metric |
|---|---|
| Imperial or Metric | Metric |
| Length | 305mm |
| E-mechanic set | false |
| Heating- + sanitary mechanic set | false |
| Height | 55mm |
| Number of adjustable wrenches | 0 |
| Number of bit inserts | 0 |
| Number of cable cutters | 0 |
| Number of chisels and punches | 0 |
| Number of coaxial tools | 0 |
| Number of combination spanners | 4 |
| Number of crosshead screwdrivers PH | 0 |
| Number of crosshead screwdrivers PZ | 0 |
| Number of files | 0 |
| Number of finishing tools glass fibre cable | 0 |
| Number of fork spanners | 0 |
| Number of guiding drills | 0 |
| Number of hammers | 0 |
| Number of hexagonal keys | 0 |
| Number of hole edge core drills | 0 |
| Number of hole saws | 0 |
| Number of HSS spiral drills | 0 |
| Number of measuring tools | 0 |
| Number of multifunctional tools | 0 |
| Number of open-end spanners | 0 |
| Number of pliers | 0 |
| Number of ratchets | 0 |
| Number of ring spanners | 0 |
| Number of saws | 0 |
| Number of slotted screwdrivers | 0 |
| Number of socket inserts | 0 |
| Number of socket spanners | 0 |
| Number of step drills | 0 |
| Number of stone drills | 0 |
| Number of testing tools | 0 |
| Number of tommy bars | 0 |
| Number of Torx screwdrivers | 0 |
| Number of wood borers | 0 |
| Packaging | Bag |
| Quantity | 4 |
| Total number of tools | 4 |
| Weight | 896g |
| Width | 95mm |