| Qty | Was | Ex VAT |
|---|---|---|
| 1+ | £3.83 | £3.47 |
This 0.6mm slotted screwdriver from Wera has a chrome-plated round 100 x 3.5mm LaserTip blade. This driver has an 81mm multi-component non-roll Kraftform handle.
| Length | 181mm |
|---|---|
| ESD Safe | No |
| Tip Type | Slotted |
| Tip Size | 3.5mm |
| VDE/1000V Approved | No |
| Antimagnetic | false |
| Blade Diameter | 3.5mm |
| Blade Thickness | 0.6mm |
| Blade Width | 3.5mm |
| Bulged blade | false |
| Clamp feature | false |
| Grip design | 2-components |
| Height | 26mm |
| Height Safe | No |
| Insulated | false |
| Low spark model | false |
| Model | Straight |
| Non Sparking | No |
| Precision model | true |
| Square drive/hexagon drive | None |
| Square drive/hexagon drive over the whole blade | false |
| Type | 335 0.6 x 3.5 x 100 mm |
| Weight | 32.4g |
| Width | 26mm |