| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £7.83 |
This Pozidriv PZ2 screwdriver from Wera has a chrome-plated round 100 x 6mm LaserTip blade and a 105mm multi-component non-roll Kraftform handle.
| Length | 205mm |
|---|---|
| ESD Safe | No |
| Tip Type | Pozidriv |
| Tip Size | PZ2 |
| VDE/1000V Approved | No |
| Antimagnetic | false |
| Blade Diameter | 6mm |
| Clamp feature | false |
| Grip design | 2-components |
| Height | 37mm |
| Height Safe | No |
| Insulated | false |
| Low spark model | false |
| Model | Straight |
| Non Sparking | No |
| Precision model | true |
| Screwing system | Pozidriv PZ |
| Size | 2 |
| Square drive/hexagon drive | None |
| Square drive/hexagon drive over the whole blade | false |
| Type | 355 PZ 2 x 100 mm |
| Weight | 86g |
| Width | 37mm |