| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £18.73 |
This Pozidriv PZ4 screwdriver from Wera has a chrome-plated round 200 x 10mm blade and a 112mm multi-component non-roll Kraftform handle.
| Length | 312mm |
|---|---|
| ESD Safe | No |
| Tip Type | Pozidriv |
| Tip Size | PZ4 |
| VDE/1000V Approved | No |
| Antimagnetic | false |
| Blade Diameter | 10mm |
| Clamp feature | false |
| Grip design | 2-components |
| Height | 40mm |
| Height Safe | No |
| Insulated | false |
| Low spark model | false |
| Model | Straight |
| Non Sparking | No |
| Precision model | true |
| Screwing system | Pozidriv PZ |
| Size | 4 |
| Square drive/hexagon drive | None |
| Square drive/hexagon drive over the whole blade | false |
| Type | 355 PZ 4 x 200 mm |
| Weight | 234g |
| Width | 40mm |