| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £7.56 |
This TX27 Torx socket screwdriver from Wera has a chrome-plated black point 115mm round blade with a 105mm multi-component non-roll Kraftform handle.
| Length | 220mm |
|---|---|
| ESD Safe | No |
| Tip Type | Torx |
| Tip Size | TX27 |
| VDE/1000V Approved | No |
| Blade Diameter | 5.5mm |
| Grip design | 2-components |
| Height | 37mm |
| Height Safe | No |
| Insulated | false |
| Non Sparking | No |
| Size (TX) | 27 |
| Type | 367 TX 27 x 115 mm |
| Weight | 89g |
| Width | 37mm |
| With bore hole | false |