| Qty | Ex VAT |
|---|---|
| 1+ | £28.86 |
This 9-piece set from Wera includes a range of ball end keys for use on Torx socket screws particularly in hard-to-reach or awkward locations.
Set includes the following Torx keys: TX8 x 76mm (without bore hole), TX9 x 79mm (without bore hole), TX10 x 85mm, TX15 x 90mm, TX20 x 96mm, TX25 x 104mm, TX27 x 112mm, TX30 x 122mm, TX40 x 132mm.
| Type | Torx |
|---|---|
| Number of Pieces | 9 |
| Torx Key Size | Various |
| E-mechanic set | false |
| Heating- + sanitary mechanic set | false |
| Height | 30mm |
| Length | 150mm |
| Number of adjustable wrenches | 0 |
| Number of bit inserts | 0 |
| Number of cable cutters | 0 |
| Number of chisels and punches | 0 |
| Number of coaxial tools | 0 |
| Number of combination spanners | 0 |
| Number of crosshead screwdrivers PH | 0 |
| Number of crosshead screwdrivers PZ | 0 |
| Number of files | 0 |
| Number of finishing tools glass fibre cable | 0 |
| Number of fork spanners | 0 |
| Number of guiding drills | 0 |
| Number of hammers | 0 |
| Number of hexagonal keys | 0 |
| Number of hole edge core drills | 0 |
| Number of hole saws | 0 |
| Number of HSS spiral drills | 0 |
| Number of measuring tools | 0 |
| Number of multifunctional tools | 0 |
| Number of open-end spanners | 0 |
| Number of pliers | 0 |
| Number of ratchets | 0 |
| Number of ring spanners | 0 |
| Number of saws | 0 |
| Number of slotted screwdrivers | 0 |
| Number of socket inserts | 0 |
| Number of socket spanners | 0 |
| Number of step drills | 0 |
| Number of stone drills | 0 |
| Number of testing tools | 0 |
| Number of tommy bars | 0 |
| Number of Torx screwdrivers | 0 |
| Number of wood borers | 0 |
| Packaging | Other |
| Total number of tools | 9 |
| Weight | 241.5g |
| Width | 80mm |